0

Máte problém s tým, že vám utekajú psi z vášho dvora? Riešením môžu byť koterce a voliéry pre psov, ktoré si môžete dať na váš dvor a bezpečne tam vášho miláčika udržať.

Zabezpečenie pozemku

Ak vám pes uteká, je dôležité, aby ste zistili odkiaľ. Preskakuje plot? Našiel si dieru v plote? Prípadne si vie otvoriť bránu? Ak nechcete aby vám pes utekal, prvom rade je potrebné zabezpečiť tieto úseky, odkiaľ sa pes môže dostať von. Problém môže však nastať vo viacero situáciach. Ak napríklad preskakuje plot, postavenie nového – vyššieho nemusí byť úplne najlacnejšie a najestetickejsie. Prípadne ak plot podhrabáva, riešením môže byť zabetónovať trávnatú časť, čo tiež nie je úplne najkrajšie.

Ak hľadáte nejaké rýchle a časovo efektívne riešenie, dobrou voľbou môže byť kúpa voliéry pre psa.

Voliéry a koterce pre psov

Voliéra pre psa, je relatívne lacná a efektívna možnosť ako udržať vášho psa pred tým, aby utekal z vášho dvoru alebo pozemku. Je to však za cenu zmenšeného priestoru a tak pes nemá možnosť väčšieho voľného výbehu.

Koterce sa vyrábajú v rôznych dĺžkach a formátoch. Súčastou koterca môže byť niekedy napríklad aj rovno búda. Voliéry majú zvyčajne drevenú podlahu, železnú konštrukciu a uzatvárajú sa na zámok, pre zabezpečenie psa.

Bežná dĺžka koterca je 3m x 2m alebo 4m x 2. To zabezpečuje malým aj veľkým psom pohodlný pohyb po koterci. Väčšina výrobcov vám dovoľuje si voliéru potom prípadne upraviť, napríklad zadnou doskou alebo zosilnenými bočnými stenami, či prípadne dĺžkou na mieru.

Kvalitné koterce pre psov, vyrába Poľská firma Eurostal, ktorý okrem toho vyrábajú aj plechové garáže.

 

 


Zdieľaj tento článok!

0

0 Comments

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *