0

TOP 5: IT firmy na Slovensku. Zaujímalo vás niekedy, ako to je s IT firmami na Slovensku? V tomto článku sa pozrieme na náš osobný rebríček.

1.ESET

Nedá nám, aby sme ako prvú nespomenuli jednu z našich najväčších a najúspešnejších IT firiem na Slovensku. Nie je ňou nik iný ako ESET. Firma vznikla v roku 1992 a založila ju trojica kamarátov Rudolf Hrubý, Peter Paško a Miroslav Trnka. Dnes má ESET viac ako 1200 zamestnancov a pobočky po celom svete, menovite napríklad v USA, Kanade, Argentíne alebo v Austrálii.
ESET sa zameriava najmä na internetovú bezpečnosť a ich najpopulárnejší produkt je bezpochybne antivírus NOD.

2. IBM

IBM síce nepochádza zo Slovenska, to však nemení nič na tom, že ide o úspešnú firmu, ktorá pôsobí na Slovensku už niekoľko rokov. Spoločnosť vznikla pôvodne ešte v 19. storočí a momentálne má viac ako 400-tisíc zamestnancov vo vyše 170 krajinách. Portfólio spoločnosti IBM je široké, od poskytovania cloudového softvéru až po nanotechnológie.

3. Tempest

Tempest pôsobí na Slovenskom trhu už od roku 1992. Firma pracuje podľa medzinárodných štandardov, napríklad ISO 9001, ISO 14001 alebo ISO 100006. Vízia spoločnosti Tempest je byť lídrom na IT trhu a byť strategickým partnerom v podnikaní svojich zákazníkov. Tempest sa venuje vývoju softvéru, bezpečnosti, projektovému riadeniu či IT prevádzke a outsourcingu.

4. QBSW

Firma QBSW bude už onedlho oslavovať 20 rokov svojej existencie. Táto Slovenská softvérová firma má viac ako 170 zamestnancov v štyroch pobočkách po celom Slovensku. Ich hlavným zameraním je tvorba aplikácií a komplexných softvérových systémov, ako aj nearshore outsourcing. Progamátorské skúsenosti QBSW využíva napríklad fínske Tieto, Ferratum či belgický Lampiris.

5. Asbis

Asbis sa na rozdiel od predchádzajúcich spoločností nezameriava priamo na vývoj softvéru
alebo outsourcing. Poslaním Asbisu je dodávka výpočtových technólogií IT firmám. S tržbami
ročne okolo 200 miliónov patrí k našim najúspešnejším firmám v IT sektore.

Zdieľaj tento článok!

0

0 Comments

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *