0

Nie každý z nás si môže dovoliť nové auto a väčšina z nás siahne práve po ojazdenom aute. Čo v takomto ojazdenom aute by ste mali vymeniť?

Základný servis

V prvom rade je dôležité, aby ste si dali váš automobil na poriadok a aby ste mali v aute maximálne bezpečie. To znamená napríklad výmena brzdových doštičiek, výmena svetiel, vzduchového filtra a podobne.

Svoje auto zverte do rúk overenému a odbornému automechanikovi, ak tak neurobíte, neskôr na to môžete doplatiť.

Olej

Olej sa vo vašom aute stará o pravidelný o bezchybný chod motora. V prípade nedostatku oleja sa môže váš motor zadrieť. Pozrite si, či máte dostatok oleja a nezabudnite ho pravidelne vymeniť. Olej by sa mal v aute vymieňať pravidelne každých 20 tisíc kilometrov.

Súčasne s olejom, by ste mali vymeniť aj palivový filter. To platí dva krát ak máte dieselový motor. Ak máte nefunkčný – upchatý filter, do motora sa z nádrže nedostane palivo a tak zostane stáť tam, kde práve ste. Napríklad na dialnici alebo v strede križovatky.

Autorohože a koberčeky

Autorohože možno nie sú úplne prvá vec, na ktorú myslíte, avšak pre nás to je určite jednou z vecí, ktoré treba vymeniť pri kúpe nového ojazdeného vozidla. Neviete koľko tam boli predtým a čo všetko museli zažiť. Kúpte si vaše nové autorohože na: Autorohože autodielyonline24.sk

Stierače

Celkom maličkosť, na ktorú veľmi jednoducho zabudnete – kúpte si nové stierače! Tie staré môžete mať vydraté a nemusia efektívne stierať vodu z predného skla, čo môže zhoršiť vašu viditeľnosť na cestách. Prehľadne a čisté predné sklo je základom bezpečnosti na cestách.

Batéria

Ak je vaša batéria staršia ako päť rokov, mali by ste rozmýšľať nad jej výmenou. Hlavne v zimných mesiacoch klesne kvôli teplote kapacita vášho akumulátora a môže sa stať, že už ďalej nenaštartujete. Dobré je pri sebe nosiť aj štartovacie káble, ak už sa vaša batéria vybije, môžete ju aspoň takouto formou naštartovať.

 

 


Zdieľaj tento článok!

0

0 Comments

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *