0

Posledné týždne otriasa českou politikou kauza, o ktorej snáď bolo nemožné nepočuť. Zaoberajú sa ňou nielen domáce ale i zahraničné média a s ľahkosťou ovládla dianie na stránkach novín i internetové stránky. Je však len málo tých, ktorí presne vedia ako celá kauza začala. Čo stojí za kauzou a konfliktom českého premiéra Andreja Babiša s jeho synom? Ako to celé začalo?

Ako to celé začalo?

Celá kauza začala tak, ako to už často býva, kauzou inou a v tomto prípade sa jednalo o kauzu Čapí hnízdo, ktorá začala v roku 2016 a riešila zneužitie dotácií. V celej kauze a následnom trestnom riadení bol medzi hlavnými obvinenými i český premiér Andrej Babiš. V celej kauze sa okrem jeho mena skloňovalo aj meno jeho syna, Andreja Babiša mladšieho, ktorý však odrazu zmizol. Čo sa s ním stalo?

Smer krym?

Dnes sa dozvedáme, že skončil na Kryme, v psychiatrickej liečebni, keďže trpí vážnymi psychickými problémami. Odrazu sa však Andrej Babiš mladší začal k celej veci svojho náhleho odchodu na Krym vyjadrovať. Jeho odchod bol naplánovaný jeho otcom, ktorý nechcel, aby sa ku kauze Čapí Hnízdo vyjadroval a preto bol proti svojej vôli držaný na Kryme, kým iným ako svojim otcom.

Andrej Babiš starší i jeho bývalá manželka a matka Andreja Babiša mladšieho však stále neúnavne a bez kompromisov tvrdia, že to všetko robili pre zdravie svojho syna a jeho vyjadrenia pre novinárov sa nedajú považovať za relevantné, keďže sa jedná za psychicky chorého človeka, ktorý potrebuje odbornú pomoc. Kde sa však skrýva pravda? Je možné, že človek, ktorý prešiel náročnými psychologickými testami, ktoré podstupujú piloti odrazu vážne psychicky ochorel alebo je celá kauza len zásterkou oveľa väčšieho problému, ktorý sa skrýva v pozadí? Andrej Babiš mladší sa momentálne zdržiava vo švajčiarskej Ženeve a novinárom momentálne na otázky neodpovedá.


Zdieľaj tento článok!

0

0 Comments

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *