0

Pred tým, než niekoho obdarujeme, premýšľame nad tým, čo by sa dotyčnému alebo dotyčnej hodilo a páčilo. Pri veľkolepejších oslavách sa zvyčajne rozhodujeme pre materiálne darčeky, pri rodinných oslavách váhame medzi materiálnym a nemateriálnym darčekom. Sú rôzne príležitosti, na ktoré sme pozvaní, rôzne typy ľudí, ktorí majú rôzne potreby a vkus. Niekedy je veľmi ťažké trafiť darček tak, aby to nezapadlo prachom a poslúžilo svojmu účelu. Aké sú teda výhody materiálnych a nemateriálnych darčekov a čo sa komu viac hodí? Na túto otázku si práve teraz skúsime odpovedať.

 

Materiálny darček

Jeho hlavnou výhodou je, že obdarovaný človek bude mať tento darovaný predmet pri sebe, je to však výhoda iba vtedy, ak sa trafíme do vkusu dotyčného. Materiálne darčeky môžu mať rôznu podobu. Asi najčastejšími sú darúvané šperky a to ženám, hodinky mužom, malým deťom hračky, mládeži elektronika, starým rodičom lieky, kutilom ohrievače do dielni, záhradkárom rôzne náradie. Každá skupina má to svoje, čo sa jej páči. Ak chceme darovať materiálny darček žene, nemyslime v prvom rade na praktickosť darčeka, ale na estetickosť. Aby sa žene vec páčila, musí lahodiť jej oku a tak trochu vystihovať aj jej osobnosť. Väčšina materiálnych darčekov sú overená klasika, kde sa človek až tak nezmýli. Samozrejme, ak si dáte záležať. Nehodí sa nakupovať lacné drobnosti z hypermarketov, je to nevkusné. Materiálny darček by mal vzbudiť úsmev, radosť a žiarivé oči. V súčasnosti okrem iného sú veľmi žiadané hand-made výrobky – to je spojenie materiálneho a nemateriálneho, keďže zapájame aj kreativitu a vkladáme do toho kus seba.

 

Nemateriálny darček

Takýto typ darčeka využívajú najmä partneri medzi sebou, je to milé, ak sa človek posnaží, tak aj nápadité. Pri nemateriálnych darčekoch je fajn využiť svoju kreativitu. Ak chcete niekoho potešiť takýmto darčekom, pripravte napríklad romantickú večeru, prekvapte niekoho krásnou narodeninovou oslavou, kúpte pobyt rodičom na ich výročie a podobne. Nemateriálnym darom obdarúvajú ľudia, ktorí sa veľmi dobre poznajú a etapu darúvania materiálnych darčekov majú už za sebou. Ak chcete byť iní, práve nemateriálnym darčekom to môžete dosiahnuť.  Môžete pre svoju partnerku vymyslieť pieseň, namaľovať obraz… Nápadov ako potešiť svoju polovičku či rodičov je mnoho, záleží len od nás, čo si vyberieme. Kreativite a nápaditosti sa medze nekladú. Ak dobre poznáte človeka, ktorého sa chystáte obdarovať, darček zvládnete ľavou zadnou. V skutočnosti môžeme nemateriálne obdarúvať každý jeden deň. Venovať niekomu úsmev, svoju pozornosť, starostlivosť či lásku. Každý materiálny darček má teda zároveň aj tú krásnu nemateriálnu hodnotu.


Zdieľaj tento článok!

0

0 Comments

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *